איזה כיף להיות מעצבת גרפית

מדי יום, אני מקבלת לתיבת הדואר של הסטודיו שלי, המוני פרסומים מודפסים. אני מעלעלת ומעבירה לסל המיחזור, ועוד אחד, ועוד, ואת זה אולי אשמור, וכן הלאה. איזה מהם אני מחליטה לשמור לי? את זה המעוצב יפה, או המעוצב באופן יוצא דופן.

עיצוב הוא יופי, הוא אמנות, הוא עושר ויזואלי.

כולנו נמשכים לדברים יפים ואת כולנו כיעור דוחה.
יופי הוא אחד מהדברים הבסיסיים שלנו – כמעט כמו צחוק או אהבה.
מאז המהפכה התעשייתית – הפך העיצוב למשהו חשוב, אבל היום העיצוב הוא במרכז הבמה! אי אפשר להגזים בתיאור ההשפעה שלו על חיינו. היום, לא מספיק שהמוצר יהיה טוב. הוא חייב להיות גם יפה ומושך. אפילו חדשות לא מספיק לפרסם – הן חייבות להיות מוגשות בצורה מעוצבת ויפה. עיצוב טוב מספק בהירות, יופי וכוח. עיצוב טוב מניע ומשפיע על הלב ועל הראש.

מה המשמעות של זה לגבי כמעצבת?

הרבה הנאה… ומאחר והתחרות על עינו וליבו של הלקוח גדולה – אז גם הרבה חשיבה, המצאה, מאמץ להפיק מעצמי את הכי טוב.

כמעצבת – אם ברצוני לגרום לעיצוב לעבוד – עלי להיות מעורבת, איכפתית, ולדעת להפעיל את הכלים העומדים לרשותי.
כאן בא לידי ביטוי הכיף שבשימוש במחשב. המחשב הוא סופרמרקט ענק מלא בכלים שעומדים לרשותי. אני יכולה להשתמש או לעצב פונטים, לצייר ולאייר, להשתמש בשפע של תמונות, להדפיס – והכל בזמן קצר. בעבר, אם רציתי לעצב מודעה למשל, הייתי צריכה להיעזר בצלם, בשליחויות, בדפים של לטרה-סט (דפי אותיות) כדי להשתמש בגופן מעניין, ברומייד, מונטאג' ועוד – ביטויים שבודאי יישמעו לחלקכם כמו סינית עתיקה… היום הכל נמצא בקופסא (אצלי במסך Imac) על שולחן העבודה.

עיצוב הוא שפה – כמו דיבור או מוזיקה.

המחשב מאפשר לי להתאמן ולשפר את השפה הזו כל הזמן. אני נחשפת לעיצובים שונים מכל העולם ולומדת כל הזמן.

כשהייתי ילדה, חשבתי שיבוא רגע שאני אגיע, אהיה בשיא. המוח הצעיר שלי חשב שיש מצב שמגיעים למעלה וזהו. אין יותר עבודה… אתה שם. כמה מעט הבנתי…
החיים, אני שמחה לבשר, גדולים מדי כדי להיות עשויים ברגע זה או אחר. היופי תמיד קורא לנו וזה מה שאני כל כך אוהבת בלהיות מעצבת גרפית.

דילוג לתוכן