איזה צבע הכי פופלארי למיתוג

עובדות וסטטיסטיקות על צבעים

צבע הוא שפה גרפית. צבע לוכד את תשומת לבנו. כמו שריח עשוי להביא לשינוי במצב רוחנו – כך זה אינו מפתיע שחוש הראיה משחק תפקיד חשוב גם הוא בשינוי מצב רוח שלנו. לצבעים יש תפקיד בלתי נפרד מחיינו ובעלי ערך מוסף בתחום מיתוג גרפי חזותי. אנחנו שופטים כמה בריאים אנחנו, האם האוכל טעים והאם הגידולים החקלאים הצליחו – לפי צבע.
מחקרים מלמדים שצבע של מוצר משפיע ב-60-80% מהחלטות קניה שאנו עושים.
צבע הוא אחד הדברים הראשונים שהצרכן או הלקוח רואים.
בבגדים שאנו לובשים – שילוב הצבעים שבחרנו הוא אלמנט מרכזי שמרמז על האישיות שלנו.
צבעים שונים מעוררים אצלנו תגובות שונות. הדרך בה צרכנים מתנהגים מול שימוש בצבע – שונה מצבע לצבע. הצבעים מחולקים לקבוצת חמים וקבוצת קרים. קבוצת החמים קשורה לאנרגיה ואילו הקרים משדרים לנו רוגע.
בחירת הצבעים על ידי המעצב הגרפי היא חשובה ביותר כשבאים לעצב לוגו, או אתר אינטרנט בגלל השפעתם העצומה עלינו.
ננסה לראות איך הצבעים משפיעים עלינו ואיך משתנה התנהגות צרכנים מול מותגים שונים.

כמו שניתן לראות בגרף המצורף – למעלה מ-30 אחוז מהחברות מעדיפים להשתמש בצבע הכחול למיתוג הגרפי שלהם. אחריו בהפרש לא גדול מככבים האדום והשחור. למעשה, הצבע הכחול הוא הצבע הפופולרי ביותר בעולם! הוא משדר הבנה, אמונה ומסירות.

האדום – גורם לנו התרגשות. באסיה נחשב הצבע האדום כצבע מביא מזל. הצבע האדום מעורר תשוקה, אהבה והרפתקנות. עם זאת, הוא מסמל גם אלימות, סכנה וכעס.
חברות רבות וגם קבוצות כדורגל, למשל, ממתגות את עצמן באדום – כדי להגביר את המשיכה אליהן. לדוגמא – קבוצת הכדורגל של מנצ'סטר שממותגת באדום נחשבת לפופולרית ביותר בעולם…

הסגול – מסמל גם מיסתורין וגם חומרים טבעיים. לגווני הסגול השונים משמעויות שונות. הסגול הבהיר מסמל רומנטיקה ופגיעות. הסגולים הכהים מסמלים מכובדות ואינטלקטואליות. בעבר, היה הסגול צבע המלוכה, ופשוטי העם לא הורשו להשתמש בו.

הירוק חשבת פעם למה כשאנחנו שוכבים על דשא זה גורם לנו להרגיש רעננים, או למה תזונאים ממליצים על ירקות ירוקים כטובים לבריאותנו? הירוק מסמל עבורנו שלום, אקולוגיה ובריאות. חברות שרוצות שיחשבו עליהן שאינן מזיקות לסביבה – משנות או בוחרות את המיתוג שלהן בצבעי ירוק – לדוגמא דלק ודור אלון. יש גם מיתוסים סביב הירוק – כמו למשל, אם אדם ישן על כרית ירוקה – זה ימנע ממנו להתקרח… אינני מתווכחת…

השחור יש לי חברה, מפיקה, שאומרת שהשחור הוא לא צבע. אני חולקת עליה. שחור מביא עימו אותוריטה וכוח. הוא מאד פופולארי בתחום האופנה, כי אנשים מאמינים שהוא מרזה… חברות שרוצות להיראות יוקרתיות – משתמשות בשחור למיתוג שלהן.

עכשיו אני יודעת למה הלוגו של מכוניות יגואר שחור… הן כל כך יקרות… 🙂

 

דילוג לתוכן