לוגו ישן הוא לא בהכרח מיושן

הלוגו הותיק של המטרופוליטן הוא מופת של גרפיקה בעיני. הלוגו הישן הוא לא רק האות M מוטבעת בתוך עיגול מלא בצבע. יש בו הרבה מעבר לכך. ה-M יושב במרכז של עיגול-מרובע, שחתוך ידי אלכסונים ועטור שישה עיגולים קטנים. המקור הוא חיתוך עץ של לוקה פאצ'ולי, שעבד בשיתוף עם לאונרדו דה וינצ'י הגדול.
יכול להיות שהלוגו גם מתכתב עם התכנית האדריכלית של המוזיאון – באולם הגדול של המוזיאון ישנם שלושה תאים מרובעים שבראשם קימרון מעגלי. או שזה יכול לייצג את גיאומטריית היחסיות של האדם של לאונרדו.

הלוגו הותיק של המטרופוליטן
הלוגו הותיק של המטרופוליטן

עוד זוויות שניתן להסתכל על הלוגו הישן והמעניין של המטרופוליטן: הרגליים של M דומות לעמודים יוניים או השילוב של עיגולים וקווים דקים מרמז כתב יד מאויר מימי הביניים. כל האפשרויות הללו יצרו יחד לוגו משובח עם אזכור של תולדות האמנות והאדריכלות.
אבל אולי כל כך הרבה שכבות של עומק הם יותר מדי לתקופה זו…

מוזיאון המטרופוליטן מחדש את הזהות המיתוגית שלו

המטרופוליטן הוא כיום THE MET, שתי המילים הקצרות מודפסות באותיות ארגמן, ונראות כמו אנשים שהצטופפו באוטובוס והם מניחים ידיים זה על זה ודוחפים…

הלוגו החדש של המטרופוליטן
הלוגו החדש של המטרופוליטן

 

 

 
הלוגו החדש תוכנן על ידי משרד המיתוג הלונדוני הגלובלי וולף אולינס, והוא יחליף את ה-M הקיים. The Met גם יקבל מפה חדשה ושילוט טרי.
המוזיאון אמר כי הלוגו הוא חלק שפה גרפית חדשה, שמטרתו להפוך את המטרופוליטן לזמין ונגיש יותר לאלו שמבקרים בו לראשונה כמו גם למבקרים תכופים.
אפילו מוזיאון ענק כזה לאמנות, שמשך 6.3 מיליון מבקרים בשנה שעברה, חשוב לו להיות נגיש וידידותי לקהל שלו.
אם כי לוגו עם להבי גרזן מסוגננים תלויים… אינני בטוחה שיגביר את האהדה והנגישות…

מה דעתכם? כיתבו לי.

בהשראת Justin Davidson

דילוג לתוכן