האם העסק שלך הוא כמו מרצדס?

תארו לעצמכם שהעסק שלכם הוא מכונית. איזה דגם הוא היה? האם המנוע מכוון היטב, חווית הנהיגה נוחה, והרכיבים בטוחים ועמידים? האם הביצועים של העסק שלכם הם כמו של מרצדס?
כשזה מגיע לרכישת מכונית, אנשים מעדיפים להוציא פחות כסף על רכב, שאולי נראה דומה למרצדס, אבל האם הוא אותו הדבר?

איפה הערך?
כשמדובר במיתוג, הרבה לקוחות מאמינים שהם יכולים לחסוך כסף על עיצוב לוגו, אתר אינטרנט וחומרים תומכים. כן, הם יקבלו תוצרים שמתפקדים – אבל האם הם באמת מבדילים אותם מעסקים אחרים? האם התוצאה מיתרגמת ל-ROI – תשואה מותאמת עבור ההשקעה שלהם?

ישנן אפשרויות וכיוונים רבים כל כך כאשר מדובר ביצירת לוגו ומותג, אבל לקוחות צריכים בסופו של דבר לרצות להקדיש את המשאבים שלהם לחוויה עיצובית כמו מרצדס. הסיבות להיעזר באנשי מקצוע מומחים למיתוג הן פשוטות:
– זה חוסך זמן עבורם – כי אנשי מקצוע טובים יודעים מה הם עושים
– זה עוזר להשיג לקוחות – כי מיתוג טוב מספר את סיפור העסק באופן מושך, וגם מבדיל ומבליט אותו
– זה חוסך כסף – משום שמיתוג טוב מחזיק מעמד ואין צורך אחרי תקופה קצרה לחדש שוב את המיתוג
וסיבה חשובה לא פחות – זה ״מכריח״ את בעל העסק להתבונן פנימה אל העסק ולהבין את ערכי הליבה של העסק, לאיזה קהל העסק פונה, מה המטרות ועוד שאלות חשובות שמחדדות את המסר השיווקי ועקב כך – מסייעות להצלחת העסק.

המיתוג שלך צריך לבטא את הזהות האמיתית שלך. הזהות הזו מתגלה במהלך מחקר והתבוננות פנימית עמוקה של בעל העסק ביחד עם מומחה המיתוג.
הנה דוגמא מפורסמת של עיקרון זה בפעולה: בשנת 1986, מייסד אפל, סטיב ג'ובס ביקש ממעצב גרפי מפורסם – פול ראנד – לעצב לוגו ואת זהות המותג לחברתו החדשה הבאה. ראנד הסכים לעשות זאת עבור 100,000$ יחד עם חוברת המסבירה את המותג. ג'ובס ביקש מראנד שיביא כמה אפשרויות, והוא אמר, 'לא, אני פותר את הבעיה שלך עבורך ואתה משלם לי", והגיש לו סקיצה אחת מנצחת. ג'ובס הבין שיש לעיצוב ערך.


אפשר לסמוך על מעצבים טובים שיביאו תשובה מעניינת ומפתיעה לחידת המיתוג. זה חוסך זמן ואנרגיה ומעלה את העסק לרמת מכונית מרצדס.
ניתן כמובן לבחור בפתרון העשוי מתבניות מוכנות הנמצאות בשימוש נפוץ וזולות, אבל פתרון כזה לא יגרום לך להתבלט בשוק התחרותי. חברות זקוקות לכל יתרון כדי למכור יותר; לוגו ומותג נכונים לעסק, לא יסולאו בפז בהקשר זה.

לדעת את ההבדל
במהלך התהליך, מומלץ ללקוח להתגבר על הדחף לנהל את יצירת המותג. מעצבים מקדישים את חייהם המקצועיים להגדרת זהותם של לקוחות, והם יודעים מה הם עושים. לא היית חולם ללכת למנתח ולתת לו הוראות ספציפיות על איך לבצע את עבודתו.
במקביל, על המעצב היצירתי להקשיב לסיפור של הלקוח וביחד איתו להעמיק במהות של החברה והמותג.

באופן כללי, עבודתם של המעצבים תעלה את זהותו של הלקוח לרמה הבאה. השאלה הגדולה היא מהו הערך שלך? איך אתה גורם לו להיות בלבם ומוחם של הקהל שלך?

הסטודיו שלי ממציא מחדש דרכים להגדיר ולבטא את המותג שלך.
נייד: 0528271050 דוא"ל: wyael.design@gmail.com
https://bit.ly/2XgHbu4

דילוג לתוכן