מתכון סודי להכנת לוגו מעולה

שאלת את עצמך פעם גורם ללוגו להיות מעולה?

תפקידו של לוגו הוא להעביר מסר, תחושות, או אווירה. לוגו שמצליח בכך, אנו "מתחברים" אליו, זוכרים אותו, וקונים את מוצרי החברה אותה הוא מייצג.

אני רוצה לשתף אותך ב-5 כללי זהב שכל אחד מהם יכול להפוך לוגו ללא פחות ממעולה: פשוט, זכיר, ללא גיל, רב גוני, הולם.

1. פשוטעיצוב פשוט מסייע לזהות את הלוגו בקלות, גורם ללוגו להיות זכיר ומאפשר להציג אותו בצורות מגוונות. עיניו של הצרכן רואות המוני לוגואים בזמן קצר, הן על המדפים בחנויות ובכל צורת פרסום אפשרית. זיקוק וליטוש הזהות המותגית של חברה בעזרת לוגו פשוט – יגרום לכך שהצרכן יבחין בה.
לוגו פשוט הוא מינימלי (בדרך כלל). דוגמא טובה לפשטות היא הלוגו של האנדרגראונד של לונדון – מעוצב בצבעים בסיסיים ולא מתוחכמים ובצורות פשוטות כמו מלבן ועיגול.

 

 

 

 

 

 

2. זכירלוגו שעשוי בקו נקי ומובחן מלוגואים אחרים יגרום לנו לזכור אותו. קיימים מספר גורמים שמשפיעים על היכולת שלנו לזכור לוגו: הרלוונטיות של הלוגו או היותו הולם את ערכי החברה, הפשטות שלו, המיוחדות או היותו מעורר אסוציאציה. לפעמים דווקא שימוש בפרובוקציה יכול לגרום לכך שנזכור לוגו מסויים. דב הפנדה בלוגו של ארגון wwf הפועל למען איכות הסביבה ולשמירה על חיות הבר מפני הכחדה, מהווה אסוציאציה ברורה לעיסוק של הארגון, וכך מקל עלינו לזכור אותו.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. ללא גיל – לוגו אפקטיבי עומד גם במבחן הזמן. את הטרנדים כדאי להשאיר לתעשיית האופנה… כשמדובר בזהות של חברה – אריכות ימים היא המפתח להצלחה. הלוגו של קוקה קולה, למשל,  לא השתנה מ-1885 ועד היום. הוא רלוונטי לאורך שנים ומאד מובחן וזכיר.

 

 

 

 

 

 

 

 

4. רב גוני – בלוגו שהוא אפקטיבי, אפשר להשתמש במגוון שימושים וגדלים – בגודל ענק לשילוט, או בגודל קטן מאד על מעטפה. חשוב שניתן יהיה להשתמש בלוגו גם בפורמט רוחבי וגם בפורמט אורכי. לפני שמחליטים, כדאי לראות את הלוגו בשחור לבן – כי אז יש התייחסות טובה יותר לקומפוזיציה ולצורה, והצבע לא מסיח את דעתנו. סיבה נוספת – לוגו  בשחור לבן  ישמש אותנו במשלוח פקס או בהעתקים ולכן חשוב שיראה טוב בדוגמת הלוגו של אפל, ורסיית השחור לבן אינה זהה לורסיה הצבעונית (היא תלת מימדית), אך שתיהן נראות מעולה ועונות על הגדרת "לוגו מעולה".

 

 

 

 

 

 

5. הולם – הלוגו צריך להלום את מטרות וערכי העסק אותו הוא מייצג. חנות צעצועים כמו טוי'ס אר אס יכולה להשתמש בלוגו צבעוני מאד עם אותיות נטויות בעליזות. חב' רואי חשבון תזדקק ללוגו סולידי בגוונים מעוררי אמון כמו כחול. הלוגו לא בהכרח צריך להראות מה החברה מוכרת. לוגו של חברת מכוניות לא מראה מכונית ולוגו של חברת מחשבים לא מראה מחשב. הלוגו הוא כמו תעודה מזהה – משמש לזיהוי.

 

 

כדאי לזכור שלוקח זמן עד שלוגו מוטמע בתודעת הלקוחות.

לוגו אינו עומד בפני עצמו. יש לו ערך כשהוא מקושר למוצר, חברה או שירות.
הלוגו שואב את האיכות והטיב שלו מתוך מה שהוא מסמל.

מה, לדעתכם, הוא לוגו מעולה?

דילוג לתוכן