התוכנית "מהפך" והעסק שלכם

פעם… כשהיו לנו מעט ערוצים בטלויזיה… היתה תוכנית "המהפך". בתוכנית השתתפה בחורה או אישה עם פוטנציאל להיראות טוב, אבל הלבוש, השיער והאיפור שלה לא התאימו לה והיא לא נראתה משהו… בתוכנית התאימו לה בגדים, איפרו אותה וסידרו לה את השיער בשיק ובמקצועיות – היא עברה שינוי גדול ונראתה מעולה.

כך גם במיתוג… אם נסתכל על מיתוג משעמם, לא מתאים או לא אפקטיבי של חברה – הוא לא ימשוך את תשומת ליבנו, לא נבין באיזו חברה מדובר, הוא לא ירגש אותנו ולא ייצור אמפתיה או עניין.
התוצאה תהיה שזה ישפיע על ההחלטה שלנו (הבלתי מודעת והמופעלת מתוך רגש) – לא לקנות את המוצרים של החברה.

אני עוזרת לעסקים לעבור מהפך בעזרת מיתוג מחדש שמשפר את התדמית של העסק או המוצר.
מיתוג נכון, בולט ומרגש – עוזר לעסקים לבלוט ולהצליח.
ביננו… זה אתגר ממש כיפי בשבילי. ישנם עסקים שרוצים שינוי מוחלט וללא קשר ללוגו הקודם שלהם. עם זאת, יש עסקים שרוצים לשמור על מוטיבים מהלוגו הקודם, או לפחות שיהיה קשר כלשהו ללוגו הקודם, כדי שקהל הלקוחות, הצרכנים עדיין יזהו את הלוגו החדש כשייך להם. אני צריכה לתת מענה באופן שאלמנטים מהלוגו הקודם יופיע ברמיזה במיתוג החדש, או שעלי להשתמש בסקאלת צבעים דומה או כל רעיון שיקשור בין הישן והחדש ויהיה דומה אך שונה.
תודו שזה אתגר מעניין…

תראו למשל את הדוגמאות הבאות:

ירוק ומים

חברה לגינון וגינות נוי. זה היה המיתוג הקודם שלו.

לחברה הזו יש מומחיות בעיצוב והקמת גינות ובריכות נוי. המהות של העסק באה לידי ביטוי גם בשם העסק שמעיד על העיסוק בגינון ובבריכות וגם בניראות של הלוגו שהכיל ספירלה שנראית כמו אדווה של מים שמטילים לתוכם אבן.
כשהלקוח בא אליי, הוא הגדיר לי את קהל היעד – אדריכלים ומעצבי פנים, לקוחות באיזור השרון, אמידים, בעלי גינות גדולות עד ענקיות…
עיצבתי לו מיתוג מחדש, אלגנטי, בקווים נקיים שמביע את מהות העסק בכל הבחירות שעשינו.
העסק קיבל תפנית מדהימה!
בימים אלו עולה גם אתר חדש שעיצבתי עבורו לאוויר בעיצוב נקי ואלגנטי שמתאים לקהל היעד אליו העסק פונה.

כנס מזון בעידן החדש
הכנס הזה מתקיים כבר למעלה מעשר שנים על ידי חברת נתיב יועצים. בתחילת הדרך היו לכנס שלושה נושאים מרכזיים שהוא נשען עליהם, נושאים שהיו בבסיס תעשיית המזון. מאז חלה התפתחות רבה בתחום תעשיית מזון ושינויים גדולים בהרגלי הצריכה שלנו.


היום – הכנס עוסק במגוון רחב מאד של נושאים ולמעשה תחום המזון מתפתח ומשתנה כל הזמן.

התבקש לוגו חדש – לוגו שלא יגביל את את העיסוק בכנס לשלושה נושאים ושייראה מודרני, מושך, אך עם זאת שלא יאבד קשר עם הלוגו הקודם.
השתמשתי בסקאלה דומה של צבעים – אדום, ירוק וכחול – אך בצבעים יותר רעננים (לי הם מזכירים את צבעי גוגל…).
בחרתי לוותר על האפור ועל האיורים שמזכירים עיצוב נוסטלגי 🙂
השארתי את אלמנט המשולש, אך הפכתי אותו לפירמידה – אסוציאציה לפירמידת המזון ואילו מסביב הקפתי בעיגול שהוא יותר רק וכאילו מקיף וחובק יותר נושאים.
שמרתי גם על הצורה שעליה כתוב שם הכנס אך החלפתי את הצבע לתורכיז רענן ואת הפונט לגופן יותר קריא.

עיצבתי את הלוגואים האלו לפני מספר שנים. עם זאת, זה משמח אותי שהם עומדים במבחן הזמן.

מה שהכי משמח אותי זה שיש לי את הזכות הנהדרת ללוות עסקים ומוצרים להצלחה – בעזרת שדרוג, רענון והפיכת המיתוג שלהם לרלוונטי ונכון.

דילוג לתוכן