טיפים לפני הפקת קטלוג מעוצב

עיצוב קטלוג - הפקת קטלוג מעוצב

האם הקטלוג שלך מוכר את המוצרים או השירותים שלך?

רובנו יודעים שקניה מתבצעת לא בהכרח בגלל צורך אלא בגלל רצון. לכן – בעיצוב הגרפי ובשלב הפקת קטלוג מוצרים כדאי לכוון ל-life style נחשק, לרגשות. אנחנו קונים בציפייה להרגיש טוב יותר, להיות שבעי רצון, לחיות בסטייל מסויים.

טיפים לעיצוב קטלוג

אספתי עבורכם טיפים ותובנות שיעזרו לכם להפיק קטלוג מעוצב נכון ואפקטיבי טרם תפנו אל סטודיו לעיצוב גרפי :

1. קטלוג פונה לרגש, לדימיון
קטלוג מעוצב ומאורגן גרפית נכון – יוצר את התשוקה לקנות מוצר או שירות וגורם ללקוח לדמיין איך הוא ירגיש טוב יותר כשיהיה לו את השירות או המוצר ושבעזרתו ה-life style שלו יהיה טוב יותר. מכאן נובע שכל התכנים והאלמנטים הגרפיים של קטלוגים מעוצבים צריכים להעביר את המסר הזה ולשרת אותו.
אם כך, כדאי שתהיה בקטלוג תמונת אווירה/ סצנה שתעביר את המסר הזה של סגנון החיים הנחשק, וגם המוצרים יוצגו בתמונות המתאימות למסר.
סגנון הכתיבה והטקסט צריכים לא רק לתאר את המוצרים בפירוט מספיק כדי לגרום ללקוח להחליט לקנות, אלא להמחיש לו איך המוצר או השירות יעזור לו להשיג את ה-life style שהוא חפץ בו, ואיך הוא ירגיש שיהיה לו את המוצר או השירות הזה.

לדוגמא – האודם הזה של חברת שיק שנראה כל כך סקסי על הדוגמנית, מפעיל אצלנו הבנות, את הרצון להיראות כך – וגורם לנו לקנות אודם כזה…

2. התאם את הקטלוג לקהל שלך
קטלוג שיביא תועלת הוא זה שמופנה לקהל שלך. אם הקהל שלך צעיר -יש להשתמש בעיצוב ובשפה אחרים מאשר בפנייה לקהל מבוגר. אם אתה משווק לחברות או ללקוחות קצה – זו שפה גרפית אחרת וניראות אחרת. על הקטלוג להתאים את הסטייל שלו לסטייל הנחשק של הקהל שלו. עיצוב קטלוגים יגביר את הזיקה והמשיכה וכך יעלה את המכירות.

בקטלוג שעיצבתי לחברה למוצרי אמבט המופנה לחנויות – המטרה היא להראות מגוון שילובים ואפשרויות ולכן המוצרים באים במספר גוונים ואפשרויות, עם פירוט טכני וללא הבלטה של מוצר מסויים.

 

3. ככל שתמונת המוצר למכירה תהיה גדולה יותר – כך המוצר יימכר יותר, כשמדובר הנושא קטלוגים מעוצבים, במיוחד כשהתמונה באה עם פירוט הערך שניתן לקבל מהמוצר. בבואנו לבצע הזמנת קטלוג מוצרים מעוצב, מוצרים שרווחיים לך – כדאי להגדיל את תמונתם ולהוסיף טקסט מכירתי משכנע. יש המנסים לחסוך ולצלם מספר מוצרים יחדיו. במצב כזה – אף מוצר אינו בולט על פני האחרים ואינו מושך את הצרכן לקנות. עדיף להציג כל מוצר בנפרד, או אם מוכרחים… אז קבוצה קטנה של מוצרים שיש ביניהם זיקה.

4. להשתמש בתמונות מרהיבות של המוצר
כשמפיקים קטלוג – זה לא זול, ורבים נופלים במלכודת של הרצון לחסוך בצילומי המוצרים. הצילומים הם אחד האלמנטים הכי חשובים בקטלוג! לרובנו יש מצלמות זמינות, טובות למדי… ואנחנו חושבים שזה פשוט  וקל. אני, כמעצבת גרפית, נתקלת בתופעה הזו של תמונות לא מקצועיות וצר לי לומר שעיצוב גרפי מרהיב והדפסה באיכות גבוהה של קטלוגים לא יכולים לחפות על תמונות שהן לא מספיק איכותיות. זה מוריד מהמקצועיות ומהיוקרה של הקטלוג ועלול לגרום שלא יקנו ממך.

תראו למשל את הסוויטה המקסימה ב"הבית באבירים". התמונה האיכותית שצילם הצלם אורי אקרמן, גורמת לנו לרצות מאד להתפנק בסוויטה הזו…

 

יש תעשיות או ספקים שניתן לקבל מהם את תמונות המוצרים באיכות גבוהה ולהשתמש בהן בקטלוג. צריך לשים לב שהתמונות הן ברזולוציה גבוהה. הן יכולות להיראות מצויין על המסך אך לא מתאימות להדפסה – שם נדרשת רזולוציה פי 4 מרזולוציית המסך!
אפשרות נוספת היא לרכוש תמונות מאתרים שנועדו לשם כך. יש לזכור שאת אותן תמונות יכולים לרכוש גם המתחרים שלנו, כך שלא בטוח שהקטלוג שלנו יהיה בעל מראה ייחודי.

5. למקם פריטים חשובים במקום בולט
אנשים בדרך כלל מסתכלים כל על הכריכה של הקטלוג. רבים מרפרפים על הדפים הפנימיים ועוברים לכריכה האחורית. מכאן, שחיוני למקם את המוצרים והשירותים הכי מושכים, הכי ריווחיים או אלו שנרצה לקדם, בשני צידי הכריכה החיצונית.

6. לנצל הזדמנויות על ידי שילוב מבצעים
כשמציעים מוצר נלווה למוצר שבמבצע – המכירות עשויות לעלות ב-5-15%.
כשאנו מבינים זאת – כדאי לנצל הזדמנות ולשלב מוצר נוסף ליד מוצר שבמבצע ולמקם אותו באותו דף.
7. לתת למוצרים את המרחב שהם צריכים
למוצרים שנרצה לקדם, או לאלו שריווחיים לנו יותר – כדאי להקצות יותר מקום. ככל שנקצה למוצר יותר מקום ומרחב – הוא יימכר יותר.

8. פחות זה יותר
בדרך כלל אני מעדיפה עיצוב נקי, שמעביר את המסר בהתאמה למיתוג של העסק או החברה.
אני ממעטת להשתמש בסוגי פונט – לא יותר מ-2-3 סוגים, וגם מגבילה את השימוש באלמנטים עיצוביים.
כדאי לשים לב שהעיצוב לא יאפיל על המוצרים…

8. לעצב חסכוני…
הכוונה היא לנצל היטב את הנייר. זה מפתה (גם אותי כמעצבת גרפית) לעצב קטלוג בגודל ופורמט ייחודי. עם זאת, אם התקציב מצומצם – גודל סטנדרטי כמו כמו a4, a5 שמינית גיליון וכו' שהם הגדלים שגיליון שלם 100/70 ס"מ נחלק אליהם – חוסך בנייר וכך גם מעט בעלויות.

 

לסיכום: קטלוג הוא ערוץ שיווק מצויין. כדאי להגדיר לאיזה קהל הוא מיועד, להתאים את התכנים ואת העיצוב הגרפי שיהיה מושכים ומדוייקים. הקטלוג מחזק את המותג שלך. כדאי להיות עקבי לגבי ה-LOOK הנבחר כדי שהמותג והתדמית הגרפית שבחרת יוטמעו אצל הלקוחות והספקים.

 בוא/י נשוחח – 052-8271050
דילוג לתוכן