עיצוב גרפי מינימליסטי

היופי של עיצוב גרפי הוא בזה שהוא עוזר להבהיר מסרים, ליצור מותגים ולתקשר בצורה יעילה יותר עם ​​קהל היעד, וזאת בנוסף על האסתטיקה שהוא משווה לכל דבר.

אני מאד אוהבת עיצוב מינימליסטי ולמעשה יש סגנון באמנות ובעיצוב הקרוי מינימליזם; העיקרון המנחה הוא שימוש רק באלמנטים מינימליים ובסיסיים. תחשבו על הממשק הנקי של האייפון – איך בעזרת סמלים וצורות פשוטות – מעבירים תוכן שהוא ברור לכולם.

במאמר זה אראה איך ניתן לשפר את מיומנויות התקשורת דרך עיצוב גרפי מינימליסטי כדי להעביר תוכן עשיר.

הכוונה של מינימליזם היא ליצור משמעות מהמינימום. זה דורש לפשט את העיצוב, להשתמש בצבעים טהורים ואלמנטים שטוחים פשוטים. "פחות זה יותר" – היא אמירה אמיתית כאן.

משיחות מכחול מינימליסטיות
איור מינימליסטי ב-2 צבעים

הנה כמה כללים לעיצוב גרפי מינימליסטי שניתן לעקוב אחריהם בעת יצירת התוכן שלנו.

גופנים נקיים
גופנים שאין להם עודף קישוטים וסלסולים יעבדו טוב בעיצוב גרפי מינימליסטי.

צבעים
אני אוהבת צבעים! אפשר לראות את זה בעיצובים שלי, מועשרים בצבעים מרובים… עם זאת, יש לשים לב לשימוש בצבעים הנכונים ובשילובים נכונים.
כדאי לבחור שניים או מקסימום שלושה צבעים כשאחד מהם הוא צבע משלים ולדבוק בהם לאורך כל העיצובים (כולל טקסט, רקע ואלמנטים).

Minimalist-Logo-Design
משחק במילים ובסמלים
Minimalist-Logo-Design

כמו למשל – בלוגו הזה – ניתן לראות איך בעזרת 2 צבעים רגילים, ללא אפקט, הדרגה או צל ורק 2 סגנונות של גופן אחד – עובר מסר ברור, חד ואף מתוחכם.

רקע
חיפוש ובחירת הרקע הנכון – יכול להיות משימה מאתגרת. המלצתי היא ליצור רקע צבע אחד בתוך אותו לוח הצבעים של העיצוב הנבחר, או אם הוא מכיל מרקמים, לבחור משהו לא עמוס ועדין .
אם יש מעט טקסט, ללא הוספת אלמנטים, אפשר להשתמש ברקע יותר דומיננטי.

אלמנטים
לפעמים אנחנו זקוקים לאלמנטים כדי להעביר היטב את המסר. (כגון צורות, גליפים או תמונות). העיקרון המנחה: להפחית כמה שאפשר ולהשאיר רק את החשובים – אלה שבלעדיהם המסר לא יהיה ברור.
לאחר שיצרנו את ההודעה שלנו (טקסט) אם עדיין נרגיש שצורות, סמלים או תמונות יכולים לחזק עוד יותר את המסר – מבלי להקריב עיצוב נקי – יש לבחור תצורות פשוטות, עם צבעים רגילים (לא הדרגתיים, ללא צללים… ) ולוודא שהם מסתנכרנים בצורה מושלמת עם הטקסט שלנו.

עיצוב מינמלסטי ב-2 צבעים וצל
2 צבעים וצל

מימדים
העולם האמיתי הוא לא שטוח. הוא מורכב משלושה מימדים.
כשזה מגיע לעיצוב גרפי מינימליסטי, עדיף להשתמש ב-2 ממדים בלבד.

לסיכום:
מינימליזם קשור עם כל מה שצומצם ליסודות; אין עומס, אין עומק, אין שריקות וצלצולים… רק מה שנחוץ להעברת המסר. הצמצום והפשטות – עוזרים לנו לזהות ולזכור טוב יותר את המסר או המותג.

אם אתם רוצים לשפר את הניראות שלכם באינטרנט/ את המיתוג שלכם/ את הנראות בפייסבוק – אני לשרותכם.
טלפון: 0528271050 מייל: wyael.design@gmail.com

דילוג לתוכן