רוצים לכתוב ניוזלטר?

ניוזלטר הוא כלי שיווקי שזמין לכל אחד. זהו כלי מצויין לשמור על קשר עם לקוחות ולפתח קשרים חדשים עם מי שמתעניין בתכנים שלכם. לכל בעל עסק יש ידע שהוא ייחודי לו, וכשהוא משתף בו, הוא מעורר תשומת לב ועניין ואף נתפס כמקצוען בתחומו. לכן חשוב וכדאי להתרגל לכתוב ניוזלטר בתדירות שאתם יכולים לעמוד בה, אך בעקביות. כתבתי לכם 6 טיפים – ויזואליים וגם אחרים – ליצירת ניוזלטר:

1. פשטות בעיצוב
הגולש הממוצע מחליט תוך שניות אם הניוזלטר שלך מעניין אותו, כך שזה מאד חשוב ללכוד את תשומת לבו מיד כשהוא פותח את הניוזלטר. אפשר להשיג זאת על ידי משפט קצר, מסקרן וחזק מיד בהתחלה. ככל שהעיצוב יהיה פשוט, המסר יעבור יותר ביעילות והגולש יתרכז בתוכן. זה כמובן לא אומר שהניוזלטר צריך להיות משעמם. על ידי עיצוב גרפי הכולל שימוש בתמונות, בכותרות צבעוניות ובעימוד נכון – ניתן ליצור ניוזלטר שיווקי שימשוך את תשומת לב הגולשים.
2. שורת הנושא
מחקרים מראים ששורת נושא קצרה מביאה לתוצאות הכי טובות. כדאי לזכור זאת כשחושבים על נושא הניוזלטר. אנחנו רוצים שהניוזלטר יקלע למטרה ושהקוראים ירצו לקרוא עוד. אם הגולש יזהה במהירות את התועלת שתהיה לו מקריאת התכנים שלכם – ניצחתם בקרב הראשון…!
3. שימוש בשטח לבן
אל תהממו את הקוראים שלכם עם המון טקסט ותמונות על כל השטח. גם במקרה הזה "פחות הוא יותר". עיצוב ניוזלטר בצורה נכונה הוא להציג את הטקסט, הוידאו והתמונות היא עם הרבה מקום לבן שהוא כמו אוויר לנשימה. בדרך זו, הקוראים יקלטו במהירות ובקלות את המסר שלכם וסביר יותר שהם ימשיכו לקרוא.
4. פסקאות קצרות
ניוזלטר אינו ספר ואף אחד לא מעוניין לקרוא ניוזלטר שנראה כמו ספר… כדי שיקראו מה שכתבתם, מומלץ להשתמש בפסקאות של 2-3 שורות טקסט. בדרך זו יש לקורא בחירה תוך שאתם מכוונים אותו לאן שרציתם. שימוש בכתב מעובה ובטקסט צבעוני גם מושך את עין הקורא. שימוש מוגזם באלמנטים אלו מבלבל אותו, והקורא אינו יודע מה התכוונתם להדגיש, ומה חשוב שיקרא.
5. עקביות
חשוב להיות עקביים בשליחת ניוזלטר, כדי שקוראיכם יתרגלו וידעו לצפות לתכנים שלכם. אם מפסיקים לשלוח את הניוזלטר במשך תקופה ארוכה, קהל הקוראים שלכם שוכח אתכם וזה עלול להוביל לכך שיסירו עצמם מהרשימה שלכם.
6. עניין וערך
תנו לקוראים אינפורמציה מעניינת של איך לעשות משהו וכו'. זה יגרום להם לרצות לקרוא יותר וגם ייצור תנועה באתר שלכם. תנו לקוראים ערך לא רק כשאתם מבקשים מהם משהו… שלחו להם ברכה לחג, תוכן מעניין ביום חול, כתבה שיכולה להיות רלוונטית לעיסוק שלהם – והם יעריכו את הניוזלטר שלכם יותר!

לסיכום: משלוח ניוזלטר הוא דרך מצויינת להישאר בתודעה של לקוחותיכם ושל לקוחות פוטנציאליים. הוא ממצב אתכם כמקצוענים, ומערכת היחסים הזו שנוצרת בינכם לבין הקוראים – עשויה בהחלט למשוך אליכם לקוחות שלומדים להכיר אתכם ולהעריך אתכם.

דילוג לתוכן